Życzenia na Wielkanoc

Udostępnij Skomentuj (1)

Jedną z tradycji wielkanocnych jest składanie sobie życzeń świątecznych. Wesołych Świąt życzymy sobie najczęściej przed świątecznym śniadaniem, ale warto pomyśleć o bliskich, którzy nie będą z nami spędzać Świąt i złożyć im życzenia na Wielkanoc wcześniej.

Świąteczne przygotowania

 

Wielkanoc to bardzo rodzinne święta, które spędzamy w gronie najbliższych. Czas poprzedzający Święta Wielkanocne to okres intensywnych przygotowań, na które składają się wiosenne porządki  kiedy, jak głosi tradycja, wraz z brudem pozbywamy się wszelkiego zła i pozostałości zimy.  Wielkanoc to także okres przygotowań tradycyjnych potraw oraz przede wszystkim wysyłanie sobie życzeń na Wielkanoc.

 

Kartki na Wielkanoc


Jedną z najbardziej tradycyjnych form składania sobie życzeń jest wysyłanie kolorowych pocztówek z życzeniami. Pomimo tego, że żyjemy w dobie telefonów komórkowych i internetu to jednak jeszcze wiele ludzi chętnie wysyła kartki na Wielkanoc rodzinie i znajomym. Pocztówki są różne, z humorem, tradycyjne, grające, jednak napisanie kilku ciepłych słów na kartce pocztowej jest miłym gestem, wywołującym zawsze pozytywne reakcje osoby do której są adresowane życzenia na Wielkanoc. Istnieje także możliwość wysłania kartki na Wielkanoc przez internet. Pocztówki internetowe są bardzo często interaktywne i z dużym poczuciem humoru. Wystarczy tylko znać adres mailowy odbiorcy i w ciągu chwili można wysłać elektroniczną kartkę na Wielkanoc.

 

Życzenia wielkanocne


Czego najczęściej życzymy sobie na Wielkanoc? Składając świąteczne życzenia chcemy przede wszystkim aby święta były spędzane w radosnej i rodzinnej atmosferze. Nie ma nic bardziej wartościowego, jak obchodzenie Wielkanocy wraz z bliskimi przy suto zastawionym stole. Życzenie sobie zdrowia szczególnie w Lany Poniedziałek jest także na miejscu. Wiosenne dni nie zawsze są na tyle ciepłe by od razu wysuszyć skutki Śmigusa Dyngusa, a przecież to także tradycjaWielkanoc to bardzo radosne święto upamiętniające Zmartwychwstanie Chrystusa, dlatego też w każdych życzeniach na Wielkanoc nie może zabraknąć życzeń aby te święta były wesołe, radosne i szczęśliwe.

 

Wierszyki wielkanocne


Z okazji Świąt Wielkanocnych,
wszystkiego najlepszego,
smacznego 'święconego',
dyngusa mokrego,
życia spokojnego
i szczęścia wielkiego!
Wesołego Alleluja!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Suto zastawionych stołów,
dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca
i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
Życzę Wam dużo zdrowia, pogody ducha,
Smacznego jajka i mokrego dyngusa.

 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (1)

  • jersey

    Jakieś ciękie te wiersze