Quilling na Wielkanoc

Udostępnij Skomentuj

Wielkanoc 2015 zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz pomyśleć jak ozdobimy pisanki, które będą dekoracją naszego świątecznego koszyka i stołu. Możliwości jest wiele, jednak my proponujemy quilling na Wielkanoc! Jest to metoda, dzięki której wielkanocne dekoracje będą prezentować się ciekawie i oryginalnie.

Metoda quillingu jest techniką zdobienia pisanek, wywodzącą się z analogicznej techniki jubilerskiej. Polega ona na zwijaniu bardzo cienkich płatków szlachetnych metali. Zdobienie jaj wielkanocnych metodą quillingu polega na zwijaniu paseczków papieru. Mimo że w Polsce technika ta ma wielu wielbicieli, jednak quilling na Wielkanoc jest szczególnie popularny w krajach anglojęzycznych.

Zdobienie pisanek tą metodą jest zajęciem bardzo precyzyjnym i wymaga wiele cierpliwości. Jednak efekty są niesamowite i warto poświęcić trochę czasu by przygotować oryginalne wielkanocne dekoracje. Wszyscy, którzy zainteresowani są quillingiem, powinni więc odwiedzić sklep artystyczny, aby kupić arkusze papieru i farby akrylowe niezbędne dla tej techniki. Oprócz tego należy przygotować też wysuszoną wydmuszkę, klej, szczypce, zakończony ostro patyczek oraz drut z otworkiem do nawijania papieru.

Aby wykonać piękną pisankę metodą quillingu należy najpierw pomalować wydmuszkę farbą akrylową. Po jej wyschnięciu można przyklejać na jajko wzory. Sekret quillingu tkwi w umiejętnym zwijaniu cienkich i wąskich pasków papieru. Można puścić wodze fantazji lub skorzystać z dostępnych wzorów. Najbardziej wprawni w metodzie quillingu komponują fantazyjne wzory oraz obrazy. Dzięki nim Wielkanoc 2015 będzie radosna i kolorowa!

Zobacz także

Dodaj komentarz