Pogoda na Wielkanoc 2014

Udostępnij Skomentuj (1)

Wielkanoc kojarzy nam się z tradycyjnymi potrawami, malowaniem pisanek, a przede wszystkim z czasem wolnym, który spędzamy w gronie najbliższych. Wspaniale gdyby wielkanocnemu nastrojowi  towarzyszyła piękna pogoda i dlatego wielu z nas zastanawia się jaka będzie prognoza pogody na Wielkanoc, by móc zaplanować sobie tegoroczne święta w atrakcyjny sposób.

Prognoza pogody - kwiecień


Wielkanoc w tym roku kalendarzowo wypada w niedzielę 20 kwietnia. Czy w myśl polskiego przysłowia: „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” prognozy się potwierdzą?

 

W tegoroczą Wielkanoc będzie bardzo ciepło, chociaż deszczowo. W Niedzielę Wielkanocną temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza. Jednak wybierając się na wiosenny spacer, nie można zapominać o parasolach, ponieważ w synoptycy zapowiadają przelotne deszcze.

 

W Poniedziałek Wielkanocny trzeba również przygotować się na opady deszczu i burze. Na szczęście będzie też bardzo ciepło, więc nic nie powinno przeszkodzić śmigusowi-dyngusowi.

 

Zobacz prognozę pogody w wybranych miastach:

Pogoda Zakopane

Pogoda Warszawa

Pogoda Kraków

Pogoda Sopot

Pogoda Wrocław

 

Pogoda

 

Niedziela Wielkanocna niemal w całym kraju będzie deszczowa. Jedynie zachodnie krańce Polski oprą się tej tendencji. Nie oznacza to jednak, że mamy spodziewać się ochłodzenia. W przeważającej części kraju będzie ciepło – ponad 20 stopni Celsjusza – tylko na południu termometry wskażą od 15 do 19 stopni.

 

W Poniedziałek Wielkanocny także pogoda sprawi nam śmigusa-dyngusa. Chociaż będzie bardzo ciepło, to w południowej i środkowej części Polski popada, a nawet zagrzmi.

Zobacz także:
Pogoda na weekend majowy
Gdzie na weekend majowy?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Dodane komentarze (1)

  • Kaśkat

    I sprawdziło się w stu procentach:)