Święta Wielkiej Nocy nie mogą obejść się bez kolorowych dekoracji. Ozdoby wielkanocne mogą mieć różny charakter, jednak wśród nich najbardziej popularne są stroiki, które można wykonać samodzielnie w domu. Stroiki na Wielkanoc sprawią, że nasze otoczenie nabierze wesołego i wiosennego wyglądu.

Kolorowe pisanki to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Świąt, dlatego też będą pięknie komponować się z wielkanocnym stroikiem. Aby wykonać tego typu ozdoby na Wielkanoc 2015 będziemy potrzebować dodatkowo bazi, sztucznych kurczaczków i baranka, rzeżuchy czy elementów brzozy bądź siana. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, a już przy niewielkim nakładzie pracy wyczarujemy fenomenalną dekorację.

 

Jajka można pofarbować wywarem z cebuli, buraków bądź gotowymi barwnikami dostępnymi w każdym sklepie. Tak przygotowany stroik na Wielkanoc układamy na zielonej rzeżusze i ustawiamy na stole. Ozdobę możemy dodatkowo udekorować gałązkami bazi lub położyć na niej żółtego kurczaczka. Własnoręcznie wykonana dekoracja będzie idealnym dopełnieniem pięknie nakrytego stołu.  

Stroik wielkanocny można wykonać także z kwiatów, które wprowadzą do naszego domu prawdziwe tchnienie wiosny. Kolorowe bukiety proponujemy ozdobić wydmuszkami bądź gałązkami bazi i stroik gotowy! W kwiaciarniach i na targowiskach można tanio kupić pęczki ciętych kwiatów. Najlepiej wyeksponować je w przezroczystych naczyniach. Pastelowe barwy narcyzów, tulipanów, hiacyntów czy konwalii pasują do każdego wnętrza, a do naszego domu wprowadzą radosną i wiosenną atmosferę.

 

Zobacz kiedy w tym roku wypadają Święta Wielkanocne, wejdź: Kiedy wypada Wielkanoc 2015?

Ozdoby wielkanocne możemy wykonać także ze skorupek jajek, tworząc z nich miniaturowe wazoniki. Kolorowe doniczki z jajek będą uroczą ozdobą świątecznego stołu, a w dodatku bardzo pomysłową! Wystarczy na dno skorupki wlać trochę wody albo położyć watę nasączoną wodą, po czym umieścić tam kwiat tulipana bądź inną roślinkę.

Pamiętajmy również aby zachować umiar w ozdabianiu naszego domu. Jeśli w każdym pomieszczeniu będziemy eksponować bogate stroiki wielkanocne uzyskamy raczej przytłaczający efekt aniżeli zachwyt pozostałych domowników. Stroiki na Wielkanoc najlepiej ustawić na świątecznym stole. Zielona rzeżucha i kolorowe pisanki będą się pięknie komponować z białym obrusem i elegancką zastawą. W takiej oprawie tegoroczna Wielkanoc będzie z pewnością niezapomniana, zarówno przez domowników jak i przybyłych gości.