• Wielkanoc 2015
article

A A

Quilling na Wielkanoc

quilling na wielkanoc,  jajka wielkanocne,  quilling wielkanoc,  zdobienie jaj wielkanocnych,  zdobienie pisanek,  metoda quilling,  wielkanocne dekoracje,  wielkanoc

Wielkanoc 2015 zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz pomyśleć jak ozdobimy pisanki, które będą dekoracją naszego świątecznego koszyka i stołu. Możliwości jest wiele, jednak my proponujemy quilling na Wielkanoc! Jest to metoda, dzięki której wielkanocne dekoracje będą prezentować się ciekawie i oryginalnie.

Metoda quillingu jest techniką zdobienia pisanek, wywodzącą się z analogicznej techniki jubilerskiej. Polega ona na zwijaniu bardzo cienkich płatków szlachetnych metali. Zdobienie jaj wielkanocnych metodą quillingu polega na zwijaniu paseczków papieru. Mimo że w Polsce technika ta ma wielu wielbicieli, jednak quilling na Wielkanoc jest szczególnie popularny w krajach anglojęzycznych.

Zdobienie pisanek tą metodą jest zajęciem bardzo precyzyjnym i wymaga wiele cierpliwości. Jednak efekty są niesamowite i warto poświęcić trochę czasu by przygotować oryginalne wielkanocne dekoracje. Wszyscy, którzy zainteresowani są quillingiem, powinni więc odwiedzić sklep artystyczny, aby kupić arkusze papieru i farby akrylowe niezbędne dla tej techniki. Oprócz tego należy przygotować też wysuszoną wydmuszkę, klej, szczypce, zakończony ostro patyczek oraz drut z otworkiem do nawijania papieru.

Aby wykonać piękną pisankę metodą quillingu należy najpierw pomalować wydmuszkę farbą akrylową. Po jej wyschnięciu można przyklejać na jajko wzory. Sekret quillingu tkwi w umiejętnym zwijaniu cienkich i wąskich pasków papieru. Można puścić wodze fantazji lub skorzystać z dostępnych wzorów. Najbardziej wprawni w metodzie quillingu komponują fantazyjne wzory oraz obrazy. Dzięki nim Wielkanoc 2015 będzie radosna i kolorowa!

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Ostatnie aktywności w serwisie

nowy komentarz

Jea. Ale i tak -5 :D

Anet

nowy komentarz

Dziękuję,pomogło mi to i to bardzo :)

Oferty specjalne Polska

obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.
obraz
Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015 Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015.
obraz
Lato, Wakacje 2015 Wakacje 2015, Lato 2015, Wakacje nad morzem, wakacje w górach....

Aktualne imprezy

Tradycyjne palmy wielkanocne Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi są głęboko zakorzenione w naszej...
Ozdoby na Wielkanoc 2015 Święta wielkanocne tuż, tuż - warto więc podkreślić ich radosny...
Kiedy wypada Wielkanoc 2015? Data Świąt Wielkanocnych jest ruchoma i najczęściej przypada pomiędzy 22...
Wielkanoc 2015 na Mazurach Święta Wielkiej Nocy to radosny i pełen optymizmu czas, który...