• Wielkanoc 2015
article

A A

Quilling na Wielkanoc

quilling na wielkanoc,  jajka wielkanocne,  quilling wielkanoc,  zdobienie jaj wielkanocnych,  zdobienie pisanek,  metoda quilling,  wielkanocne dekoracje,  wielkanoc

Wielkanoc 2012 zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz pomyśleć jak ozdobimy pisanki, które będą dekoracją naszego świątecznego koszyka i stołu. Możliwości jest wiele, jednak my proponujemy quilling na Wielkanoc! Jest to metoda, dzięki której wielkanocne dekoracje będą prezentować się ciekawie i oryginalnie.

Metoda quillingu jest techniką zdobienia pisanek, wywodzącą się z analogicznej techniki jubilerskiej. Polega ona na zwijaniu bardzo cienkich płatków szlachetnych metali. Zdobienie jaj wielkanocnych metodą quillingu polega na zwijaniu paseczków papieru. Mimo że w Polsce technika ta ma wielu wielbicieli, jednak quilling na Wielkanoc jest szczególnie popularny w krajach anglojęzycznych.

Zdobienie pisanek tą metodą jest zajęciem bardzo precyzyjnym i wymaga wiele cierpliwości. Jednak efekty są niesamowite i warto poświęcić trochę czasu by przygotować oryginalne wielkanocne dekoracje. Wszyscy, którzy zainteresowani są quillingiem powinni więc odwiedzić sklep artystyczny, aby kupić arkusze papieru i farby akrylowe niezbędne dla tej techniki. Oprócz tego należy przygotować też wysuszoną wydmuszkę, klej, szczypce, zakończony ostro patyczek oraz drut z otworkiem do nawijania papieru.

Aby wykonać piękną pisankę metodą quillingu należy najpierw pomalować wydmuszkę farbą akrylową. Po jej wyschnięciu można przyklejać na jajko wzory. Sekret quillingu tkwi w umiejętnym zwijaniu cienkich i wąskich pasków papieru. Można puścić wodze fantazji lub skorzystać z dostępnych wzorów. Najbardziej wprawni w metodzie quillingu komponują fantazyjne wzory oraz obrazy. Dzięki nim Wielkanoc 2012 będzie radosna i kolorowa!

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Ferie zimowe 2015 ferie zimowe, ferie 2015, narty na ferie, zimowisko, zimowiska 2015
obraz
Dzień Kobiet 2015 Oferty na Dzień Kobiet 2015. 8 marca 2015.
obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.

Aktualne imprezy

Święta Wielkanocne 2014 w górach Wielkanoc w górach zapewni  nam spędzenie czasu z rodziną i...
Stroiki na Wielkanoc 2014 Święta Wielkiej Nocy nie mogą obejść się bez kolorowych dekoracji. Ozdoby...
Wielkanoc 2014 na Mazurach Święta Wielkiej Nocy to radosny i pełen optymizmu czas, który...
Tradycyjne palmy wielkanocne Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi są głęboko zakorzenione w naszej...