Święta wielkanocne tuż, tuż - warto więc podkreślić ich radosny nastrój różnymi dekoracjami. Ozdoby na Wielkanoc sprawią, że atmosfera świąt będzie jeszcze bardziej uroczysta, a w naszych domach zagości wiosna.

Wielkanocnymi dekoracjami możemy ozdabiać nie tylko świąteczny koszyczek ale także stół, półki oraz parapety. Bazie, rzeżucha, żółte kurczaczki, cukrowe baranki czy kolorowe wydmuszki to ozdoby bez których Święta nie mogłyby się odbyć. Ozdoby na Wielkanoc 2015 można kupić gotowe w sklepie, ale również zrobić samodzielnie w domu, przy niewielkim nakładzie finansowym.

Kolorowe pisanki to jeden z symboli Świąt Wielkanocnych, oznaczający nowe życie. Dlatego też do świątecznego koszyczka wkładamy pomalowane jajka, aby po poświęceniu podzielić się nimi z bliskimi. Malowane pisanki to także świetna ozdoba świątecznego stołu. Jajka można pofarbować wywarem z cebuli, buraków bądź gotowymi barwnikami dostępnymi w każdym sklepie. Tak przygotowane ozdoby na Wielkanoc układamy na zielonej rzeżusze i ustawiamy na stole.

Chcesz w nieszablonowy sposób ozdobić wielkanocne pisanki? Wejdź i zobacz: Quilling na Wielkanoc

Po długiej zimie tęsknimy za wiosną, dlatego też w naszym domu nie może zabraknąć kwiatów. Kolorowe bukiety możemy ozdobić wydmuszkami bądź gałązkami bazi. W kwiaciarniach i na targowiskach można tanio kupić pęczki ciętych kwiatów. Najlepiej wyeksponować je w przezroczystych naczyniach. Pastelowe barwy narcyzów, tulipanów, hiacyntów pasują do każdego wnętrza, a do naszego domu wprowadzą prawdziwe tchnienie wiosny.

Świeże gałązki wierzby z baziami są bardzo elastyczne, dzięki czemu można z nich pleść wianki czy kółka. Takie wielkanocne ozdoby będą rewelacyjnym dopełnieniem każdej aranżacji. Aby samodzielnie wykonać taką dekorację z bazi wystarczy kilka gałązek zawinąć wokół siebie. Do kompozycji można wykorzystać także skorupki jajek bądź kolorowe piórka.

Ze skorupek jajka można wykonać urocze miniaturowe wazoniki, które będą przepiękną ozdobą wielkanocnego stołu. Wystarczy wlać trochę wody na dno i umieścić w skorupce kwiatek tulipana bądź innego kwiatka. Skorupka jajka może posłużyć także jako doniczka dla rzeżuchy. Kwiaty ozdobią każde wnętrze i wprowadzą w nas w wesoły i wiosenny nastrój.