Święta Wielkanocne to jedna z piękniejszych uroczystości w roku. Aby jeszcze bardziej podkreślić niezwykły charakter Wielkanocy 2015 warto przygotować dekoracje wielkanocne. Dzięki nim nasze otoczenie nabierze radosnego, wiosennego wyglądu.

Nic nie kojarzy się tak bardzo ze Świętami Wielkiej Nocy jak pisanki. Są bardzo ważnym symbolem Wielkanocy, więc należy włożyć trochę serca i inwencji w ich przygotowanie. Tradycyjnym sposobem wykonania pisanki jest rysowanie na skorupce jajka wzorów roztopionym woskiem. Następnie gotujemy je w wodzie z dodatkiem łupin cebuli lub orzecha włoskiego, dzięki czemu zyskujemy oryginalną barwę. Można uprościć sobie zadanie i kupić różnokolorowe barwniki, przez co nasze pisanki będą mienić się wszystkimi odcieniami tęczy.

Przygotowując ozdoby na Wielkanoc można wykorzystać również mniej popularne techniki. Ciekawą metodą robienia wielkanocnych ozdób jest qulling, czyli metoda polegająca na umiejętnym zwijaniu pasków papieru. Pisanki będą wyglądać oryginalnie jeżeli okleimy je papierową wydzieranką, tworzącą ciekawe wzory. Wydmuszki sprawdzą się doskonale jako jeden z elementów wielkanocnego stroika. Pomalowane w subtelne barwy, nawleczone na nitkę i oplecione wokół gałęzi bukszpanu, będą ozdobą każdego mieszkania lub stołu wielkanocnego. Pamiętajmy, że Wielkanoc 2015 to radosne święto. Warto więc wprowadzić nieco humoru i z masy solnej przygotować wesołe baranki i kurczaki, którymi ozdobimy koszyk ze święconką.

Dekoracje na Wielkanoc nie mogą być przytłaczające. Ważne aby we wszystkim zachować umiar. Na domownikach duże wrażenie zrobią na pewno własnoręcznie wykonane pisanki oraz stroiki. Można je uzupełnić bukietem świeżych, wiosennych kwiatów takich jak tulipany czy konwalie. Będą się doskonale komponować z białym obrusem i porcelanową zastawą. Taka oprawa Świąt sprawi, że będzie to magiczny i radosny czas dla całej rodziny.