• Wielkanoc 2015
article

A A

Dekoracje na Wielkanoc 2014

dekoracje na wielkanoc,  dekoracje wielkanocne,  ozdoby na wielkanoc,  wielkanoc ozdoby

Święta Wielkanocne to jedna z piękniejszych uroczystości w roku. Aby jeszcze bardziej podkreślić niezwykły charakter Wielkanocy 2012 warto przygotować dekoracje wielkanocne. Dzięki nim nasze otoczenie nabierze radosnego, wiosennego wyglądu.

Nic nie kojarzy się tak bardzo ze Świętami Wielkiej Nocy jak pisanki. Są bardzo ważnym symbolem Wielkanocy, więc należy włożyć trochę serca i inwencji w ich przygotowanie. Tradycyjnym sposobem wykonania pisanki jest rysowanie na skorupce jajka wzorów roztopionym woskiem. Następnie gotujemy je w wodzie z dodatkiem łupin cebuli lub orzecha włoskiego, dzięki czemu zyskujemy oryginalną barwę. Można uprościć sobie zadanie i kupić różnokolorowe barwniki, przez co nasze pisanki będą mienić się wszystkimi odcieniami tęczy.

Przygotowując ozdoby na Wielkanoc można wykorzystać również mniej popularne techniki. Ciekawą metodą robienia wielkanocnych ozdób jest qulling, czyli metoda polegająca na umiejętnym zwijaniu pasków papieru. Pisanki będą wyglądać oryginalnie jeżeli okleimy je papierową wydzieranką, tworzącą ciekawe wzory. Wydmuszki sprawdzą się doskonale jako jeden z elementów wielkanocnego stroika. Pomalowane w subtelne barwy, nawleczone na nitkę i oplecione wokół gałęzi bukszpanu, będą ozdobą każdego mieszkania lub stołu wielkanocnego. Pamiętajmy, że Wielkanoc 2012 to radosne święto. Warto więc wprowadzić nieco humoru i z masy solnej przygotować wesołe baranki i kurczaki, którymi ozdobimy koszyk ze święconką.

Dekoracje na Wielkanoc nie mogą być przytłaczające. Ważne aby we wszystkim zachować umiar. Na domownikach duże wrażenie zrobią na pewno własnoręcznie wykonane pisanki oraz stroiki. Można je uzupełnić bukietem świeżych, wiosennych kwiatów takich jak tulipany czy konwalie. Będą się doskonale komponować z białym obrusem i porcelanową zastawą. Taka oprawa Świąt sprawi, że będzie to magiczny i radosny czas dla całej rodziny.

Treść komentarza:

avatar

akceptuję regulamin

Komentarze (1)

Wioskapodkogutem (Wioska Pod Kogutem) 2014-03-02 16:14

Polecam również filcowane króliczki z czesanki wełnianej Miły i naturalny akcent świąteczny www.podkogutem.pl

Dodaj obiekt noclegowy

Oferty specjalne Polska

obraz
Ferie zimowe 2015 ferie zimowe, ferie 2015, narty na ferie, zimowisko, zimowiska 2015
obraz
Dzień Kobiet 2015 Oferty na Dzień Kobiet 2015. 8 marca 2015.
obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.

Aktualne imprezy

Święta Wielkanocne 2014 w górach Wielkanoc w górach zapewni  nam spędzenie czasu z rodziną i...
Stroiki na Wielkanoc 2014 Święta Wielkiej Nocy nie mogą obejść się bez kolorowych dekoracji. Ozdoby...
Wielkanoc 2014 na Mazurach Święta Wielkiej Nocy to radosny i pełen optymizmu czas, który...
Tradycyjne palmy wielkanocne Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi są głęboko zakorzenione w naszej...